restauracja włoska Kraków

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród licznych opcji, jakie oferuje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, połączeń i spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne posiłki włoskie

Pasty są bazą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do makaronu. restauracja włoska Bianca w Krakowie Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, gnocchi, minestrone oraz liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Comments are closed.