Kraków – rozwój komunikacji dodatkowo przewozów miejskich

Jednym spośród globalnych przeszkód w lwiej części polskich miast jest stan dróg. Polskie gminy są nie dostosowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich ulicach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi rozpocząć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian jak również poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Na tle innych gmin, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz rozwój dróg potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, jak również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.

Comments are closed.